معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در دولت سیزدهم برای دو هزار کودک کاشت رایگان حلزون شنوایی انجام شد.

به گزارش نیکوکار، سعید کریمی دوم خردادماه در آیین افتتاح همزمان طرح های حوزه سلامت استان مرکزی اظهار کرد: امروز در استان مرکزی ۴۸ پروژه درمانی افتتاح و حدود ۹۹ هزار و ۷۰۷ مترمربع به سرانه درمانی این استان اضافه شد، ارزش طرح های افتتاح شده بالای  ۷.۵ همت برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۹۰۰ تخت به تخت های بیمارستانی استان اضافه شده افزود: در دولت سیزدهم ۱۷ هزار تخت بیمارستانی به تخت های کشور اضافه شد که یک رکورد است، در این دولت ۳۸۰ دستگاه تجهیزات پزشکی با تکنولوژی بالا در کشور توزیع و سه هزار تخت ویژه افتتاح شد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: در این دولت با اقدامات صورت گرفته، تعداد تخت های آی‌سی یو نوزدان دوبرابر شده و اکنون به هزار و ۵۰ تخت رسیده است.

کریمی خاطرنشان کرد: همچنین از دیگر اقدامات این دولت می توان به رایگان شدن درمان برای حدود ۸ میلیون کودکان زیر ۷ سال و ۳۳ میلیون روستایی، افراد تحت حمایت نهادهای حمایتی و سه دهک اول اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه ۴۷ درصد درمان مردم در دولت سیزدهم رایگان شده گفت: در این دولت ۶ میلیون نفر به صورت رایگان بیمه شدند. دو هزار کودک برای کاشت حلزون متقاضی بودند که به صورت رایگان عمل شدند، عمل جراحی هرکدام از این افراد حدود ۳۰۰ میلیون هزینه نیاز داشت.

کریمی افزود: در گذشته ۱۶ بیماری تحت پوشش حمایت های بیماری های صعب‌العلاج بود که اکنون به ۱۰۷ بیماری ارتقا یافته است، امسال ۱۲۰ میلیارد تومان برای درمان بیماران صعب‌العلاج هزینه شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر