کد خبر: 14166

مدیرکل دفتر تامین مسکن کمیته امداد تشریح کرد

جدیدترین آمار از ثبت‌نام تا احداث مسکن مددجویی در «نهضت ملی مسکن»

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از برنامه این نهاد برای احداث واحد مسکونی در سال جاری طی تفاهم‌نامه‌های مختلف با نهادهای حمایتی خبر داد.

به گزارش نیکوکار، محمود توکلی ضمن تشریح خدمات این نهاد در حوزه مسکن طی سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ خیر و احسان و نشر سنت‌های حسنه اسلامی، کاهش فقر و نابرابری و توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات به روستاها، تفاهم‌نامه مشترکی میان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام جهت احداث ۴۰ هزار واحد مسکونی منعقد شده است.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، برای احداث بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی مددجویان برنامه‌ریزی، شناسایی، نیاز و پیگیری صورت گرفته و در این راستا تاکنون ۶ هزار و ۳۱۷ واحد به مرحله بهره‌برداری رسیده است و مابقی واحدها در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی هستند.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد به دیگر تفاهم‌نامه مشترک کمیته امداد با نهادهای حمایتی اشاره و تصریح کرد: تفاهم‌نامه مشترک دیگری نیز میان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف احداث ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده‌های سه نفر و بیشتر صورت گرفته است.

توکلی یادآور شد: برنامه‌ریزی، شناسایی و پیگیری مقدمات اجرایی تفاهم‌نامه مذکور انجام شده و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ واحد قابل بهره‌برداری و مابقی در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی است.

به گفته وی، همچنین تفاهم‌نامه مشترک ۵۰۰۰ واحدی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص احداث مسکن روستایی مددجویان نیز منعقد شده است که بر اساس گزارش سامانه امداد هوشمند و کارآمد (سها) تاکنون مراحل اجرایی ۵۳۰ واحد آن در حال کارسازی و اقدام است.

توکلی همچنین از برنامه مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره) با وزارت راه و شهرسازی در راستای تحقق اهداف قانون جهش تولید و مسکن برای احداث ۳۶۰ هزار واحد خبر داد و گفت: در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۳۲۸ هزار و ۷۹۲ مددجو ثبت‌نام شده‌اند که از این تعداد برای ۲۴ هزار و ۱۱۱ مددجو تخصیص پروژه شده و مسکن آنها در مراحل مختلف عملیات اجرایی قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه امداد برای تعمیر واحدهای مسکونی مددجویانی که نیازمند تعمیر و بازسازی هستند نیز اظهار کرد: در قالب ابلاغیه بودجه امسال، برای تعمیر بیش از ۲۶ هزار واحد مسکونی مددجویان برنامه‌ریزی صورت گرفته است که در حال حاضر ۱۷۹۱ واحد قابل بهره‌برداری و ۵۷۱ واحد در جریان عملیات اجرایی قرار دارد.

توکلی یادآور شد: برای احداث فضای جانبی ۳ هزار و ۷۵۳ واحد مسکن مددجویان در قالب ابلاغیه بودجه سال ۱۴۰۲ این نهاد برنامه‌ریزی شده است که تا کنون ۵۴۵ واحد آن قابل بهره‌برداری و ۱۸۰ واحد در جریان عملیات اجرایی است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر